14 września 2017 r. zakończyły się 30. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie.
W jubileuszowej edycji targów udział wzięło ponad 700 firm z Polski i z zagranicy. Pod tym względem, jak i wielkości powierzchni wystawowej, Targi Bielskie plasują się na czołowym miejscu wśród organizatorów tego typu imprez. Wyrazy uznania dla całego Zarządu Targów za zgromadzenie dużych rzesz zwiedzających targi, sprawną obsługę około targową oraz za dostarczenie idealnej sposobności do zaprezentowania zarówno nowości produktowych, jak i dotychczas posiadanej oferty dla rozwijającej się w Polsce energetyki.
Firma AB-MICRO pokazała się na dwóch bliźniaczych stoiskach w hali A i pawilonie G.
Stoisko w hali A – w poprzednich edycjach targów poświęcone systemom wizualizacji wielkoformatowej BARCO – w tym roku zawierało ofertę GE Industrial Solutions, Salicru i IntelliSAW, która wzbudziła zainteresowanie licznie odwiedzających targi. Obudowy przemysłowe z poliestru wzmocnionego włóknem szklanym; zabezpieczenia nadprądowe i przeciwporażeniowe od Icu=6 kA do 100 kA wraz z osprzętem; produkty spełniające wymagania norm trakcyjnych i UL: wyłączniki silnikowe, styczniki, bezpieczniki nadmiarowo-prądowe; urządzenia spełniające normy morskie: szafa PolySafe, wyłączniki powietrzne Intelliguard i wyłączniki kompaktowe Rekord Plus, to tylko niektóre produkty z oferty GE Industrial Solutions zaprezentowane na stoisku. W szafie GE Quixtra 4000 działał system bezprzewodowych, bezbateryjnych czujników nowej generacji firmy IntelliSAW do skutecznego zapobiegania pożarom rozdzielnic dla inteligentnych aplikacji sieciowych. Dane z systemu, przedstawione graficznie w środowisku wizualizacji danych telemetrycznych DataPortal na ekranie wielkoformatowym OBLX firmy BARCO, demonstrowały wartości temperatur mierzone na szynach miedzianych, zamontowanych w szafie.
Natomiast z oferty firmy SALICRU – hiszpańskiego lidera na rynku energoelektroniki, pokazaliśmy on-line UPS SLC Twin Pro, który może podtrzymać napięcie i ochronić podłączony sprzęt na wypadek przerw w dostawie energii, przepięć oraz skoków napięcia do 7 minut oraz regulator napięcia ILUEST +CR, który przy odpowiednich ustawieniach przynosi oszczędności w energii elektrycznej na poziomie 80%, a co za tym idzie redukuje emisję CO2 do atmosfery.
Na stoisku w hali A zaprezentowaliśmy także system wczesnego ostrzegania przed pożarem firmy IntelliSAW, który został zasymulowany w rozdzielni elektrycznej RGnn, w szafie GE QuiXtra 4000. System zwracał szczególną uwagę zwiedzających targi, gdyż jego wizualizacja wykonana w DataPortal była widoczna na ekranie wielkoformatowym OBLX. Strategia Predykcyjnego utrzymania ruchu (predictive maintenance) jest ostatnio szeroko omawiania. Polega ona na optymalnym wykorzystaniu maszyn, czy urządzeń w celu wykluczenia ewentualnych awarii poprzez alarmowanie np. o wzroście temperatury na poszczególnych obwodach.
Na stoisku w pawilonie G przedstawiliśmy najnowszą wersję Platformy EPLAN 2.7, która oferuje innowacyjne i funkcjonalne rozwiązania dla wszystkich obszarów działania i etapów procesów inżynieryjnych.
Przybliżyliśmy także gościom nowe opcje definicji szablonów schematów w planowaniu elektrycznym i płynów, dzięki którym łatwiej je ujednolicić i zapisać w centralnej bibliotece szablonów, co ułatwia ponownie ich wykorzystanie. Biblioteka ta może służyć również jako szablon do rozpoczęcia pracy z EPLAN Cogineer – najnowszym rozwiązaniem inżynieryjnym, służącym do automatycznego tworzenia schematów elektrycznych, pneumatycznych oraz hydraulicznych za pomocą jednego kliknięcia.
Nowością w EPLAN Pro Panel, która prezentowaliśmy na stoisku, jest bardziej precyzyjne wyznaczanie tras połączeń przewodów; zwiększona łatwość obsługi dla nawigatora PLC w EPLAN Electric P8 i – wreszcie – aktualizacja z nową technologią Client-Server, która poprzez instalację na lokalnym urządzeniu lub na serwerze, udostępnia dane projektu centralnie oraz umożliwia wielu użytkownikom jednoczesną pracę nad jednym projektem.
Więcej informacji na temat systemu EPLAN znajdą Państwo na stronie www.eplan.pl