W dniach 20-23 marca odbyły się w Warszawie XXIV. Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON 2018. Firma AB-MICRO zaprezentowała podczas tej imprezy swoją ofertę produktową dotyczącą oprogramowania EPLAN, oprogramowania HMI/SCADA Movicon wraz z prezentacją wykonanych wdrożeń, wizualizacji wielkoformatowej BARCO oraz możliwości robotów wspomagających firmy Universal Robots dla zastosowań w różnych branżach przemysłu.
Najnowsza wersja Platformy EPLAN 2.7 oferuje innowacyjne i funkcjonalne rozwiązania dla wszystkich obszarów działania i etapów procesów inżynieryjnych. Poprzez nowe opcje definicji szablonów schematów w planowaniu elektrycznym i płynów, łatwiej jest je ujednolicić i zapisać w centralnej bibliotece szablonów, co pozwala ponownie je wykorzystać w przyszłości. Biblioteka ta może służyć również jako szablon do rozpoczęcia pracy z EPLAN Cogineer – najnowszym rozwiązaniem inżynieryjnym, służącym do automatycznego tworzenia schematów elektrycznych, pneumatycznych oraz hydraulicznych za jednym kliknięciem.
Zaprezentowaliśmy także najnowszy sposób wyznaczania trasy połączeń przewodów w EPLAN Pro Panel, który przeszedł gruntowną zmianę – trasowanie jest dzięki tej opcji bardziej precyzyjne. Na stoisku można było także poznać zwiększoną łatwość obsługi dla nawigatora PLC w EPLAN Electric P8 oraz aktualizację EPLAN Smart Wiring z nową technologią Client-Server, która poprzez instalację na lokalnym urządzeniu lub na serwerze udostępnia dane projektu centralnie i umożliwia wielu użytkownikom jednoczesną pracę nad jednym projektem.
Więcej informacji na temat oprogramowania EPLAN na www.eplan.pl.
Dział Wdrożeń zaprezentował Państwu współpracującego robota przemysłowego (cobota) Universal Robots UR3, który w zamian za wizytówkę wręczał grę logiczną. Drugą czynnością zadaną było układanie elementów na pasie transmisyjnym i kolekcjonowanie ich następnie w „magazynie”. Dzięki mobilnemu stanowisku roboczemu ER5 możliwa jest obsługa przez jednego robota wielu programów pracy w celu realizacji odmiennych zadań. Stanowisko funkcjonowało w formie klasycznej zrobotyzowanej komórki produkcyjnej wyposażonej w czujniki, sterownik PLC oraz oprogramowanie nadzoru i wizualizacji SCADA Movicon Next. Cechą charakterystyczną stanowiska było wykorzystanie wbudowanych mechanizmów bezpieczeństwa robota współpracującego UR3, co pozwoliło na opracowanie konstrukcji stanowiska i zapewnienie bezpieczeństwa odwiedzającym nasze stoisko bez konieczności stosowania wygrodzeń i pełnych systemów zabezpieczających, co jest koniecznością w przypadku stosowania robotów klasycznych.
Więcej informacji nt. robotów współpracujących znajdziecie Państwo na stronie www.systemy-sterowania.pl
Natomiast dział Technik Komputerowych pokazał wyposażoną w najnowszą technologię laserową ścianę graficzną ODL-721 firmy BARCO. Podświetlanie laserami RGB dostarcza najwyższy poziom jasności i nasycenie barw przy najniższych kosztach całkowitych utrzymania ściany. Czas nieprzerwanej pracy wynosi 100 000 godzin w trybie ECO, co w efekcie pozwala przez 11,5 roku wykorzystywać ścianę bezawaryjnie w centrach zarządzania, utrzymania ruchu, studiach telewizyjnych czy sterowniach ciepłowni. Laserowe moduły ODL sterują kolorami indywidualnie, nie są wyposażone w koła barw, co odróżnia je od rozwiązań konkurencji.
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą technologią laserową firmy BARCO – Laser RGB ODL-721.
Mamy nadzieję, że mieliście Państwo sposobność skosztowania w naszym towarzystwie niezapomnianej kawy przygotowanej przez Pasjonata kawy Pana Leszka Kopcio z Nowej Rudy. Jeżeli nie, zapraszamy za rok.
Bardzo dziękujemy za liczne odwiedziny.